DAKA SOGİP Sosyal Girişimcilik Vaka Yarışması


8.6.2020

DAKA SOGİP Sosyal Girişimcilik Vaka Yarışması

T.C. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından 2019 yılında hayata geçirilen Sosyal Girişimcilik Programı kapsamında DAKA SOGİP Sosyal Girişimcilik Vaka Yarışması düzenleniyor.

TRB2 Bölgesi illeri olan Bitlis, Hakkari, Muş ve Van’da sosyal girişimciliği yaygınlaştırmak ve gençleri sosyal fayda odaklı kalkınma faaliyetlerine teşvik etmek amacıyla yürütülen programda gençlere yönelik yenilikçi uygulamalar hayata geçiriliyor. Ajans tarafından daha önce TRB2 Bölgesinde gerçekleştirilen eğitimlerle 1300’den fazla gence sosyal girişimcilik eğitimleri verildi. Eğitimler sonrası mentörlük çalışmalarıyla desteklenen gençler için şimdi de bilgi ve fikirlerini pratiğe aktarabilecekleri Sosyal Girişimcilik Vaka Yarışması düzenleniyor. TRB2 Bölgesindeki 18-29 yaş aralığındaki tüm gençlerin katılım sağlayabileceği yarışma başvuruları 10 Haziran 2020 tarihine kadar devam ediyor.

Yarışmaya Kimler Katılabilir

DAKA SOGİP Sosyal Girişimcilik Vaka Yarışmasına Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının faaliyet alanı olan TRB2 Bölgesi illeri Van, Muş, Bitlis, Hakkari illerinde yaşayan (ikamet eden) 18-29 yaş aralığındaki tüm gençler katılabilir. Yarışmacılar, Örnek Vakada yer alan Vaka Sorusu kısmına verecekleri yanıtta uygulanabilir, yenilikçi ve sürdürülebilir fikir önerileri sayesinde ödüllerin sahibi olabilecektir.

Farklı illerde ikamet edip Van, Muş, Bitlis ve Hakkari’deki üniversitelerde okumakta olan 18-29 yaş aralığındaki gençler de yarışmaya katılabilir.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 10 Haziran 2020

Sonuçların Açıklanması: 14 Haziran 2020

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


LinkedIn Paylaş