Singapur ile GlobalStars 2. Çağrısı Açıldı


5.7.2020

Singapur ile GlobalStars 2. Çağrısı Açıldı

Doğrudan EUREKA üyesi olmayan ülkeler ile işbirliği yapma imkânı sağlayan bir EUREKA girişimi olan GlobalStars kapsamında EUREKA üye ülkeleri arasında yer almayan Singapur ile işbirliği imkânı sunan 2. çağrı 15 Ekim 2020 tarihine kadar proje fikirlerini toplamaya devam edecektir.

Singapur’un yanı sıra EUREKA üyesi ülkeler Türkiye, Avusturya, Birleşik Krallık, Hollanda, İspanya, Kanada, Estonya, Polonya, Ukrayna, İsviçre, Macaristan, Güney Afrika ve Güney Kore çağrıya dâhil olan ülkeler arasındadır. Çağrı kapsamında desteklenecek projeler EUREKA Network Projesi olarak değerlendirilecektir.

Ülkemizden sermaye şirketi statüsündeki bir firma, çağrıya katılım sağlayan ülkelerden herhangi bir tanesinden en az bir ortakla çağrıya proje önerisi sunabilecektir. Üniversiteler ve araştırma enstitüleri doğrudan başvuru yapamamakta, projelerde alt yüklenici olarak yer alabilmektedir. Proje süresi en fazla 36 ay olmalıdır. Proje fikirleri için konu kısıtı bulunmamaktadır.

Başvurular uluslararası ve ulusal olmak üzere iki aşamalı olarak yürütülecektir.

  1. Aşama: Tüm ortaklar, çağrı web sayfasında bulunan EUREKA proje başvuru formunu çevrimiçi olarak (https://eureka.smartsimple.ie/s_Login.jsp)  doldurmalıdır. Her başvuru, bu başvuruda yer alan ülkelerin ulusal EUREKA ofisleri tarafından değerlendirilecektir.
  2. Aşama: Türk katılımcıların uluslararası başvuru formuyla birlikte TEYDEB’in 1509 - TÜBİTAK Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri programına https://eteydeb.tubitak.gov.tr/prodis.htm adresinden başvuru yapmaları da gerekmektedir. 1509 Programı kapsamındaki projelerde bütçe üst sınırı bulunmamaktadır. KOBİ’ler için proje bütçesinin %75’ine büyük işletmeler için ise %60’ına kadar hibe imkanı tanınmaktadır.

Çağrıya proje önermek isteyen Türk firmaların EUREKA başvurusuna ilaveten TÜBİTAK TEYDEB 1509 Programı’na ulusal başvuru yapmaları gerekmektedir. Çağrı takvimine uygunluk açısından bu başvurunun da 15 Ekim 2020 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Ayrıca çağrıya proje önerisi sunmak isteyen fikir sahiplerinin iletişime geçmelerini kolaylaştırmak adına bir sanal proje pazarı (Virtual Marketplace) kurulmuş olup, söz konusu pazara https://eureka-globalstars-singapore-open-competition.b2match.io/ üzerinden kayıt yapılabilmektedir.

Çağrı detayları için lütfen tıklayınız.

1509 Programı ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Detaylı bilgi için:

Umut EGE
T +90 312 298 18 61
eureka@tubitak.gov.tr


LinkedIn Paylaş